Home Aktuality Novinky Benešov není Babišov!

Benešov není Babišov!

            Volba pro město Benešov je volební stranou místních občanů, osob a osobností. Jsme pouze komunálním volebním subjektem a nemíváme ve zvyku občanům doporučovat konkrétní kandidáty v jiných nežli v našich obecních volbách.

            Po těch loňských však letos celá naše zem volí prezidenta republiky, nyní se tyto volby přehouply do druhé fáze, přičemž po prvotním klání všech 9(8) kandidátů se o post prezidenta ucházejí pouze dva z nich. V prvním kole bychom se téměř jistě ani my jako stoupenci VPMB jednohlasně neshodli na jediném kandidátovi. Ostatně podobně na tom byla naše celostátní vláda, která označila jako přijatelné a volitelné tři z celé skupiny.

            Ale není nic staršího než včerejší noviny, z nichž mnohé přinesly výsledné žebříčky prvního kola, které s přesvědčivou převahou vygenerovalo dva duelanty do boje o prezidentský stolec. Oba soupeřící dosáhli velmi vyrovnaného výsledku, takže za pár dní budeme stát před rozhodující volbou mezi generálem ve výslužbě Petrem Pavlem a bývalým premiérem Andrejem Babišem.

            Bohužel je nutné sem nyní vložit aktuální poznámku, že ten druhý z nich hodlá tento čtvrtek na základě smlouvy uzavřené s KIC Benešov uspořádat v našem Hotelu Pošta volební agitaci. V médiích bylo již zveřejněno vysvětlení KIC, které zde více rozvádět nebudeme.

            V prvním kole bylo složité si vybrat a opět se opakovaly zkratkovité úvahy, jestli volit srdcem nebo hlavou. V druhém kole ale stojí celý náš národ před jakýmsi referendem, kdy předmět referenda a následné Ano či Ne si část z našich občanů vykládá jinak nežli ta druhá.

            Zejména vinou jednoho vrcholného politika (současného prezidenta MZ) a jednoho (ne)politika (nyní prezidentského kandidáta AB) je naše společnost ostře polarizovaná, což vrcholí právě nyní. Výsledek této polarizace se projevuje a podepíše na výsledku prezidentských voleb i na následné době, ať dopadnou jakkoli.

            Pouze jeden z kandidátů ale skýtá naději, že bude národ spojovat a slušně reprezentovat. Pouze jeden z kandidátů má plnou podporu třetí v pořadí z prvního kola voleb, jednoznačně demokratické uchazečky o funkci prezidenta, akademičky Danuše Nerudové, jakož i Pavla Fischera a Marka Hilšera. Pouze jeden z kandidátů se netopí v nadávkách, v osočováních, ve lžích a v soukromém sběru kompro na své protivníky. Pouze jednomu z kandidátů je rozumět, protože dokáže udržet myšlenku v souvětí. Pouze jeden kandidát umí skloňovat běžná slova a vyjadřovat se nejen stylisticky správně a logicky, ale i kultivovaně. Pouze jeden z kandidátů vedl od revoluce 1989 příkladný život, dokonce prokázal osobní hrdinskou statečnost, ve svém oboru dosáhl světové mety a mezinárodního uznání. Pouze jeden z kandidátů zastává nyní konzistentní a plně demokratické, ba i státnické názory a postoje.

            Mohli bychom jistě v těchto větách pokračovat dále a dále, ale věřme, že to není potřebné. Nechceme v tomto oslovení ani pět ódy ani roztáčet hnojomet. Vynecháváme úvahy o menším zlu či o přetěžké “Sofiině volbě naruby”. Při použití zdravého rozumu lze s poměrně lehkým srdcem v blížícím se občanském rozhodnutí zvolit správnou sirku. Tu delší sirku, optimální osudovou volbu s příslibem pro následných pět let, pro nás představuje Petr Pavel.

            Zvolení Andreje Babiše by znamenalo úplné popření všech demokratických odkazů, na jaké si lze vzpomenout – ať už jde o naše národní nebo naše místní. Výsledky prvního kola slibně naznačují, že by i benešovská volba mohla dopadnout zdravě, ale jisté to není.

            Věřme, že naši občané měli dostatek příležitostí vytvořit si vlastní názor, jak na základě sledování volebního boje, tak i (a to hlavně) podle vlastních zkušeností z mnoha minulých let, z veškerého dění a počinů na celostátní úrovni, ale i z dění místního, které se přičiněním příznivců AB odvíjelo a projevilo i v Benešově.

            Přesto jsme cítili nutnost zde vyjádřit náš názor, na kterém jsme se většinově shodli. Jsme jednoznačně rozhodnuti nepodpořit Andreje Babiše, chceme prezidentem republiky zvolit Petra Pavla.

            Jistě nejsme jediní, kdo plánuje dostavit se poblíž akce AB Na Poště a projevit svůj nesouhlas. Možná by to nebylo nutné, kdyby si tento kandidát nevybral zrovna Benešov ve své předvolební exhibici, přičemž v médiích dokonce proběhla pro nás urážlivá zpráva, že “epicentrem středočeské kampaně Andreje Babiše bude Benešov”. Přes vyrovnanost hlasů, ostatně přibližně odpovídající celostátním výsledkům, byl neoficiálním vítězem prvního kola v Benešově Petr Pavel.

            Proto se ve čtvrtek sejdeme v Tyršově ulici před Hotelem Na Poště a zveme tím nejen naše voliče, ale všechny, kdo cítí potřebu dát najevo, že náš Benešov není a nebude Babišov!

Děkujeme všem, kteří se připojí! Děkujeme všem, kteří půjdou na sklonku příštího týdne volit! Děkujeme všem za zdravý rozum a srdce na správném místě!

Benešáci – zástupci Volby pro město Benešov.


Mohlo by Vás zajímat