Home Aktuality Novinky Benešovské vedení města aneb slibem neurazíš…a jaká je skutečnost?

Benešovské vedení města aneb slibem neurazíš…a jaká je skutečnost?

Při procházce městem je dobré mít oči otevřené, zkrátka si nezvyknout na nepěkná místa, nedodělky, šlendrián. Podívejme se namátkou na některé sliby vedení města z posledních dvou let a na jejich naplňování.

 

Příklad č. 1

Demolice městské tržnice ve Vnoučkově ulici a nové řešení tohoto prostoru

23.1.2017 web Města Benešov uvádí: Nová atraktivní odpočinková zóna v centru města

Na nedostatek důstojných odpočinkových zón je poukazováno již několik let. Tato situace je velmi diskutovaným tématem, a proto město nechalo vypracovat studii, která řeší veřejné prostranství v oblasti tržnice Vnoučkova. Důvodem zadání studie je nalezení dočasného řešení využití místa a absence veřejného wc.

 

2.6.2017 web Města Benešov uvádí: Demolice tržnice zahájena

Dne 1. 6. 2017 byla oficiálně zahájena plánovaná demolice bývalé tržnice na adrese Vnoučkova č.p. 614.

 

Stav v září 2018:  BEZ KOMENTÁŘE

 

Příklad č. 2:  Klášterka

17.4.2017: web Města Benešov uvádí: Revitalizace parku Klášterka

Žádost o dotaci na proměnu parku Klášterka byla podána. Jde o žádost z Nadace Proměny Karla Komárka s názvem grantové výzvy – Parky 2016. Výše žádosti je 20 mil. Kč

 

18.4.2018: web Města Benešov uvádí: Městský park Klášterka čeká veliká změna

Co se stane s Klášterkou? Jak bude fungovat nově obnovený městský park v Benešově? Jaké aktivity tam přibudou? Chcete se na něco zeptat?
Město Benešov a ateliér Gogolák+Grasse představí vítězný návrh na Městský park Klášterka, který vybrala odborná porota ze tří návrhů.

 

Stav v září 2018:  BEZ KOMENTÁŘE

 

Příklad č. 3: Tak začal nový školní rok.

Prvňáci v ZŠ Jiráskova dostali od zřizovatele školy, tedy od Města Benešov, následující šanci (citát z webu školy z dubna 2018):  “… vzhledem k zájmu rodičů o naší školu budou v příštím školním roce…  otevřeny čtyři první třídy.”
” …  pracujeme s variantou, že do projektu Hodina pohybu denně zapojíme třídy dvě, abychom rovněž uspokojili všechny zájemce, o dalším vývoji budete informováni.”

O co šlo? Zřízení tříd s rozšířeným sportovním vyučováním bylo pro rodiče velkým lákadlem. Však také třídy I.A a I.B mají „nabito“ (27 resp. 28 žáků) , zatímco „céčko“ a „déčko“ jsou podstatně méně naplněné.

No a v první školní den přišli rodiče (čti “voliče”) a školáky pozdravit zástupci městského vedení, podpořeni paní hejtmankou. Bravo!

Jen taková maličkost na závěr: projekt Hodina pohybu denně se v tichosti odkládá z důvodu nedostatku sportovišť…..(kdopak asi zrušil sportoviště na Sladovce?).

 

Tak se zase těšíme na nějaké sliby současné vládnoucí koalice před komunálními volbami?


Mohlo by Vás zajímat