Home Aktuality Novinky Co se odehrálo na zastupitelstvu 26.9.2018?

Co se odehrálo na zastupitelstvu 26.9.2018?

Co se odehrálo na zastupitelstvu 26.9.2018?

 

Co se odehrálo?  V zásadě nic. Pouze se ukázalo, jak současná koalice stojí na hliněných nohou. Bylo to poslední zastupitelstvo před volbami, tak se řada zastupitelů z „vládní“ koalice ani neobjevila. Celkem jich chybělo pět. Asi už jim to za to nestálo. Počítám mezi ně i  „Impulsovy“. Každý starosta v okamžiku, když se mu nedostaví podstatná část týmu, tak si obejde opozici a pokusí se zjistit, jestli je nějaký problém s programem. Hádejte, co se v Benešově?  Nic.  Obejde lidi, pozdraví a konec. Prostě opozice je vzduch. Já jsem starosta.

 

Zájem opozice byl o projednání dvou bodů. Zřízení dozorčích rad u městských obchodních společností (které už dávno měly být) a dále konečně ukončit jednání resp. odebrat souhlas zastupitelstva s „pověřením vedení města na jednání se společností TNI Group ohledně výstavby megalomanského zábavního centra“. Tedy vyhovět 734 občanům, kteří s touto stavbou nesouhlasí a podepsali petici.

 

Tedy uplatnili jsme pouze svoje právo na projednání našich bodů. Máme stejný mandát jako zastupitelé koalice.

 

A máme výchozí bod. Koalice má 11 zastupitelů a opozice 10. Jak by se zachoval řádný starosta? Přeruší schůzi a zahájí jednání. Náš? Hurá na hlasování. Já nevyjednávám. Zamítnout návrhy opozice. Prostě město musí mít pouze jeden názor.  Vždyť opozice si nic nedovolí.

 

A tak se to stalo. Koalice zamítla rozšiřující návrhy opozice. A opozice?  Má dvě možnosti. Sklopit hlavu a hlasovat pro program nebo ji zvednout a vzepřít se. My jsme se rozhodli.  Program nebyl odhlasován. Jaký je Váš názor?

 

Machulda Luboš


Mohlo by Vás zajímat