Home Aktuality Novinky Čtyři poučné roky za námi

Čtyři poučné roky za námi

V těchto dnech uplynou čtyři roky od „převzetí moci“ (4.1.2016) koalicí ANO, ČSSD, KSČM a TOP09 ve městě Benešov. Protože jsme nyní ve stejném období nového čtyřletého období, pokusme se s odstupem vyhodnotit v pár bodech co to městu Benešov přineslo:

1) Toto převzetí moci v zásadě přerušilo rozvoj města v minulém funkčním období. Proběhlo vytváření nového vedení města, nových cílů rozvoje města, včetně odmítnutí většiny toho co bývalé vedení připravilo, dále zadávání auditů (které nic zásadního neobjevily) atd.  Výsledkem bylo  v zásadě nic nedělání v prvém roce po převzetí moci. A potom zbývaly už jen dva roky a to je strašně málo. Výsledek? Ztratily se čtyři roky.

2) Narušení mezilidských vztahů v jedné generaci komunálních politiků. Neděláme si iluze o ideálních mezilidských vztazích mezi subjekty v zastupitelstvu, ale vždy se v Benešově po volbách ustavila koalice a platila nepsaná dohoda s opozicí „dáváme Vám čtyři roky, soustřeďte se na práci, ale počítejte s tím, že Vás budeme tvrdě kontrolovat“. Toto nedodržení nepsaných dohod zničilo mezilidské vztahy mezi zastupiteli a úplné napravení tohoto stavu bude asi možné až s novou generací  komunálních politiků.

3) Narušení řídících struktur na radnici. Žádná  profese se nedá naučit ze dne na den. I odborný růst dobrého kvalitního úředníka trvá roky. Proto výměna několika důležitých pracovníků na MÚ v konečném důsledku vedla k oslabení odborné kvality úřadu.

4) Co to přineslo autorům tohoto převzetí moci? Pár let ve funkci, zkaženou osobní reputaci a následně takovým způsobem prohrané volby, které novodobá historie Benešova nepamatuje.

Co doporučit jako poučení do budoucnosti? Nedělat to, nevyplatí se to…..

Volba pro město Benešov


Mohlo by Vás zajímat