Home Aktuality Novinky K 2. kolu voleb do Senátu PČR

K 2. kolu voleb do Senátu PČR

Před necelými dvěma týdny jsme zde připomněli, že máme dvoje volby. Přislíbili jsme, že pokud jde o volby do Senátu PČR, vyjádříme podporu až ve druhém kole, a to kandidátovi podle nás více demokratickému. Co slíbíme, musíme splnit.
Konečný výsledek senátního obvodu Benešov ale překvapivě v prvním kole dopadl tak, že onen pro nás nepřijatelný a podle nás nedemokratický kandidát skončil pod čarou. Volba tak bude zřejmě jednodušší, ale naše vyjádření je nesnadné.

Usnesli jsme se, jelikož si uvědomujeme potenciální váhu našeho doporučení, že ani před volebním finále nebudeme vyjadřovat přímou podporu ani jednomu ze dvou soupeřů, a to ze tří vážných a pochopitelných důvodů.
1) Nejsme politická strana se striktní jednotnou ideologií a naše osobní názory na tento duel se mohou lišit, přičemž ani jeden z kandidátů není pro nikoho z nás nepřijatelný.
2) Nechceme znevýhodňovat ani jednu ze dvou stran, jejichž kandidáti se ucházejí o senátní křesla, jelikož s oběma stranami chceme úzce spolupracovat.
3) Hlavní důvod je ale ten, že benešovští voliči dokázali v komunálních volbách, že jsou zodpovědní a soudní.

Dovolíme si proto ještě jednu výzvu k občanům. Hlas každého z vás je důležitý a volby jsou pilířem demokracie, jak už jsme nedávno zmínili.
Přijďte volit i ve druhém kole senátních voleb, prosím!

VAŠE VOLBA PRO BENEŠOV


Mohlo by Vás zajímat