Home Aktuality Novinky Kdy budou ustanoveny a začnou pracovat dozorčí rady u městských společností?

Kdy budou ustanoveny a začnou pracovat dozorčí rady u městských společností?

Kdy budou ustanoveny a začnou pracovat dozorčí rady u městských společností?
 
Již zhruba pět měsíců co by měly být (mohly být) zřízeny dozorčí rady u městských společností. Opozice do nich dávno navrhla své zástupce. Vždy po jednom do každé společnosti. Více míst ji většina v zastupitelstvu neumožnila.
 
Jaký je současný stav? Do dnešní doby nebyly ustanoveny. Nejdříve je mlčení, potom když opozice interpeluje na zastupitelstvu, tak jsou svolány navržení členové do dozorčích rad nejdříve do kanceláře starosty, potom se mění místo na KC Karlov, a to s zajímavým názvem jednání „strategické plánováním řízení městských společností“. Podotýkám, že všichni navržení své povinnosti v DR podrobně znají. Následně zase změna, a to ta, že se této schůzky můžou zúčastnit pouze zastupitelé a pro změnu zase všichni. Nominant do dozorčí rady za ODS, který není zastupitel, tam nemá přístup. Proč? Když má být členem dozorčí rady a toto téma se jej bytostně týká? Na základě této skutečnosti jsme se odmítli této schůzky účastnit. Copak zastupitel je něco výš než občan? Je to občan jako každý jiný, pouze má navíc závazek. Pracovat ve prospěch města.
 
Vyznáte se v tom? My tedy ne. Toto je již bramboračka, která má jediný cíl. Dozorčí rady prostě do voleb nebudou. Hospodaření městských obchodních společností je nadále vydáváno za obchodní tajemství.
 
PROČ ????!
Luboš Machulda

Mohlo by Vás zajímat