Home Aktuality Novinky Proč se nic neděje? A opravdu se nic neděje?

Proč se nic neděje? A opravdu se nic neděje?

Pro ty z Vás, kteří jsou nedočkaví, přinášíme krátkou zprávu o podstatě nynějšího mezidobí.  Od půlnoci z pátku 5.10. na sobotu 6.10.18 zanikly staré mandáty a my jsme zvolenými zastupiteli. Do termínu ustavujícího zasedání ZM však městu stále vládne dosavadní vedení, včetně rady města a komisí rady. Zcela přirozeně se obecně doporučuje, aby žádným z těchto orgánů nebyly konané žádné kroky, než ty nezbytné pro chod města. Ale jinak de facto i de jure mají tyto orgány stále neomezenou pravomoc. Pouze nesmějí konat akty, které přísluší výhradně zastupitelstvu města.
Nově zvolení zastupitelé vedou zatím pouze povolební, obvykle tedy koaliční jednání, ale přestože mají mandát, od voleb až do ustavujícího zasedání zastupitelstva, na němž budou zvoleny orgány nové, nemají žádnou šanci nijak ovlivnit chod města ani radnice!

Po proběhlých komunálních volbách běží 10-denní lhůta na případná podání návrhu soudu na neplatnost voleb. Poté běží 15-denní lhůta, kdy musí být svoláno ustavující zasedání ZM, které svolává dosavadní starosta. Pokud by k tomu nedošlo, svolá je Ministerstvo vnitra ČR. Na ustavujícím zasedání ZM probíhá volba nových orgánů, a teprve v tom okamžiku staré orgány ztrácejí své pravomoci.

Řečeno s “Největším Čechem”: “Můžeme o tom diskutovat, můžeme o tom vést spory, můžeme s tím i nesouhlasit, ale to je tak všechno, co se proti tomu dá dělat.”

Toto je jen zkrácené podání, lehce srozumitelné laikovi, nicméně k této problematice vyšla čerstvá Metodika MV, která je volně přístupná a každý zájemce si ji může přečíst např. na následujícím odkazu.
http://www.tajemnici.cz/metodicke-doporuceni-ministerstva-vnitra-k-cinnosti-uzemne-samospravnych-celku-c-6-2/d-5832

Vaši zastupitelé za Volbu pro Benešov


Mohlo by Vás zajímat