Home Aktuality Novinky Výběrová řízení na ředitele nebo jednatele městských organizací

Výběrová řízení na ředitele nebo jednatele městských organizací

Město Benešov je zřizovatelem 15 příspěvkových organizací a zakladatelem 4 obchodních společností. Po volbách v roce 2018 jsme nechtěli jít cestou razantní výměny jejich ředitelů a jednatelů, jak se to v minulosti u některých samosprávných celků dělo. Ke konkurzům a výběrovým řízením jsme v průběhu volebního období přikročili prakticky pouze ze dvou důvodů – pokud stávající vedoucí organizace z vlastní vůle odstoupil nebo pokud řediteli školy nebo školské organizace uplynulo období 6 let od posledního jmenování, což zřizovateli umožňuje školský zákon. První důvod nastal v pěti případech (Kulturní a informační centrum s. r. o, Městská sportovní zařízení s. r. o., Městská knihovna, Muzeum umění a designu a Dům dětí a mládeže), druhý důvod u tří organizací (Základní a mateřská škola Na Karlově, Mateřská škola Čtyřlístek, Mateřská škola Úsměv).

Ve volebním období 2018 až 2022 tedy proběhly konkurzy nebo výběrová řízení na obsazení vedoucích míst v těchto jmenovaných subjektech. Do funkce jednatelky Kulturního a informační centra s. r. o. byla jmenována paní Ivana Nováková, později Ing. Jana Pěnčíková, jednatelem Městských sportovních zařízení Benešov s. r. o. se stal Ing. Tomáš Holub. Ředitelkou Muzea umění a designu se stala Bc. Lenka Škvorová, po jejím odstoupení Mgr. Gabriela Francová, ředitelkou Městské knihovny Ing. Hana Zdvihalová.

Na základě konkurzů na místa ředitelů školských příspěvkových organizací byla do funkce ředitelky Domu dětí a mládeže jmenována Bc. Lucie Smetanová, ředitelkou MŠ Čtyřlístek se stala Mgr. Lucie Dušková, u ZŠ a MŠ Na Karlově obhájil svůj post Mgr. Svatopluk Česák stejně jako u MŠ Úsměv Mgr. Helena Studničková.

V současné době je vypsáno výběrové řízení na jednatele Městských tepelných zařízení s. r. o.

Zmíněná řízení jsou vždy náročná, přinášejí spoustu práce členům vedení a rady města i úředníkům městského úřadu.  Na konci volebního období lze konstatovat dvě věci:

  1. Podařilo se obsadit všechna vedoucí místa kvalitními lidmi, vybraní ředitelé a jednatelé vedou své organizace úspěšně.
  2. Prokázali jsme objektivitu konkurzů a výběrových řízení. Na některých sociálních sítích se objevily „zaručené“ zprávy, že ředitelem nebo ředitelkou se stane někdo z našich přátel nebo podporovatelů. Z výsledků je jasně vidět, že touto cestou jsme nešli.        

Mohlo by Vás zajímat