Home Aktuality Novinky Zamyšlení k energiím

Zamyšlení k energiím

Nedávno jsem si na Facebooku přečetl příspěvek pana Lukáše Císaře z Obnovy, trochu „poplašnou zprávu“, že v rámci úspor by prý měly městské příspěvkové organizace vypínat v určitých dnech a intervalech elektrické napájení.

Jeho dotaz zněl?

„Pokud ano, jak tedy budou tyto organizace pracovat a odvádět běžnou agendu?“

Dovolím si malé zamyšlení.

Nevíme, co bude v zimě. A poslední dobou pochybuji, že to ví i vláda včetně Evropské unie. Kolik, a jak budou přístupné energetické zdroje bez ohledu na objednávky atd. Z tohoto důvodu veškeré organizace v republice připravují (nebo by si měly připravovat) plány co dělat, když bude nedostatek (10 %, 20 % atd., až případné zastavení).  Z vlastní iniciativy. To je prostě povinnost všech vedoucích pracovníků. Navíc toto případné omezení, domnívám se, musí být z nařízení vlády nebo zmocněného orgánu. Žádné město na toto nemá vliv.

To podstatné, co musí všechny organizace udělat, ať výrobní, příspěvkové, rozpočtové atd., je naplánovat vše tak, abychom minimalizovali své ztráty, případné škody a občané, pokud možno, byli minimálně zasaženi. Toto, co popisuji, je o standardním řízení. Přejme si, aby se krizové scénáře nemusely používat, ale připravené je mít musíme. Protože pokud nebudou, bude zmatek a ztráty. A to ať na radnici bude kdokoliv.


Mohlo by Vás zajímat